top of page

Internat

            Internat ZSZ Nr 1 jest placówką opiekuńczo-wychowawczą i stanowi integralną część bialskiego Ekonomika. Jego założenia statutowe obejmują głównie sprawowanie opieki nad uczennicami sześć dni w tygodniu - od godziny 16.00 w niedzielę do godziny 8.00 w sobotę (w zależności od potrzeb, które są zgłaszane wychowawcy odpowiednio wcześniej).
W budynku internatu oprócz pokoi mieszkalnych (trzyosobowych i czteroosobowych) znajduje się czytelnia, ciche pomieszczenie służące do nauki własnej, sala telewizyjna oraz stołówka. Dużym atutem internatu jest dogodne położenie w centrum miasta i piękne, zadbane otoczenie.

            Osoby zamieszkujące placówkę podzielone są na grupy wychowawcze nad którymi opiekę sprawują wychowawcy służący pomocą od pierwszego do ostatniego dnia pobytu w internacie. Każdą wychowankę obowiązuje rozkład dnia codziennego, szczegółowa organizacja internatu, przepisy przeciwpożarowe. Uczennice mają zapewnione pełne wyżywienie - śniadanie, obiad i kolację.

            W wolnym czasie mieszkanki mają do dyspozycji bezprzewodowy Internet w całym budynku. Po zajęciach szkolnych dziewczęta mogą wykazać się aktywnością w następujących sekcjach działających w internacie. są to: Samorząd Internatu, Sekcja Gospodarcza, Sekcja Higieniczna, Sekcja Kulturalna.

Zapraszamy do obejrzenia dawnej odsłony strony internetowej internatu : http://zsz1.edu.pl/internat

bottom of page